Mağazamıza Hoşgeldiniz!
TR
TRY
  • TRY
  • USD
0 (212) 504 94 80

Makaleler

Tesettür – Spor – Tesettür Spor Giyim

Tarih: 21 Haziran 2017

Spor giyim seçimi oldukça önemlidir. Ancak söz konusu tesettür spor giyim olunca daha fazla dikkat edilmelidir. İç göstermeyen ve vücut hatlarını gizleyen doğru giyim seçerken, kıyafetlerin bolluk oranını, spora göre belirlemek gerekmektedir. Bu yazımızda doğru tesettür spor giyim nasıl seçiliri işleyeceğiz.

Okumaya devam edin →

Spor ve Spor Giyim

Tarih: 14 Haziran 2017

Spor Ve Spor Giyim

Spor psikolojik ve fizyolojik koordinasyon ve motivasyon gerektiren, vücudu ve psikolojiyi güçlendiren hareketler bütünüdür. Bu sebeple spor sadece fiziksel bir aktivasyon değildir.

  Gelişen şehir yaşamı insanları doğadan her geçen gün biraz daha uzaklaştırmaktadır, geçim kaygısı ve hayat kurma çabası yüzünden insanlar her gün kendi araçları veya toplu taşıma araçları ile işe gidip gelmektedirler. Özellikle günümüzde masa başı çalışanlarının en büyük şikayetleri bel ve sırt ağrıları, kilo alma ve hareketsizliktir, bu sebeple spor salonlarına üye olan çalışan sayısı her geçen gün artmaktadır.

  Spor yapmaya karar vermek, aslında spora başlamakla eş anlamlıdır. Alınan aşırı kilolar, hareketsizlik ve sürekli olarak aynı yerde aynı işi yapmak öncelikle psikolojik olarak sonra da fizyolojik olarak insanları tembelleştirir. Bir birey spor yapmaya karar erdiğinde aslında spora başlamış olur. Bu noktadan sonra spor kesinlikle vücudu yoran ve zorlayan bir aktivasyon olmaz, istikrar, irade ve motivasyon ile kısa sürede sağlıklı verimlilik elde edilir.

  Spor başlı başına irade ve motivasyondur, bu sebeple spor yaparken odaklanma ve irade bedenden daha fazla emek harcar, çok ufak şeyler bazen motivasyonu yok edebileceği gibi spora olan inancınızıda kaybetmenize sebep olabilir.

  Sporda motivasyonu yok eden başlıca sebeplerin başında yanlış kıyafet seçimi gelmektedir. Yapılan sporun türüne göre ve mekana göre kıyafetler değişiklik göstermektedir. Sporda yüksek verimlilik elde etmenin en önemli yolu, vücut ısısını dengeli tutmaktır. Vücut ısısını aşırı yükselten aşırı terlemeye sebep olan kıyafetler sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple seçilen kıyafet ile, kıyafetin kumaşı ve temiz kalabilmeside oldukça önemlidir.

  Sporun yapıldığı mekana göre ve spor türüne göre kıyafetler farklılık göstermektedir, öncelikle kesinlikle rahat kıyafetler seçilmelidir. Örnek olarak koşu yapıyorsanız ve koşuyu sonbahar, kış aylarında yapıyorsanız, vücudu sıcak tutan, nefes alan uzun ve rahat hareket kabiliyeti sağlayan eşofman takımları tercih edilmelidir.
http://spormodel.com/product/1764/mxc-running-erkek-esofman-takim-lacivert-ma-0673.html
Koşuyu spor salonunda yapıyorsanız veya yaz aylarında yapıyorsanız, vücudun su atımı daha fazla olacağı için kısa, esnek, rahat ve ter tutmayan ürünler tercih edilmelidir. Bu tip aktivasyonlar için erkeklerde şort ve tişört, bayanlarda tayt, tişört veya atletli 3’lü takımlar tercih edilebilir.
http://spormodel.com/product/1533/speedlife-fitness-bayan-yazlik-takim-mint-sb-0173.html
 

Okumaya devam edin →

CrossFit ve CrossFit Giysileri

Tarih: 19 Kasım 2014

3 farklı sporu kapsayan, vücudun, azmin, hırsın ve başarının sporu olarak adlandırılan spor dalıdır. Bu sporun liderlerinden kabul edilen Greg Glassman, savunduğu bu spor akımının bu kadar kısa sürede Fitness gibi köklü bir spor dalının sınırlarını zorlayacağını kendisi bile düşünememiştir.

Güce ve motivasyonun en son seviyesine dayalı olan CrossFit, spor endüstrisinde kalıcı bir iz bırakmıştır.

Olimpik hareketleri, jimnastik hareketlerini ve atletizm hareketlerini içeren CrossFit aynı zamanda halter ve fitness hareketleri ile harmanlanarak vücudun ve psikolojinin limitlerini zorlamaktadır.

Kimler CrossFit yapabilir?
Kendine güvenen ve limitleri zorlayan herkes aslında potansiyel CrossFit sporcusudur, ancak bir sakatlık veya ameliyat geçirmiş bireyler doktora danışmadan kesinlikle bu spora başlamamalıdır.

Okumaya devam edin →

A Thorough Analysis of Gucci's New Cosmetics Line

Tarih: 06 Kasım 2014

Gucci's creative director, Frida Giannini, tapped legendary makeup artist and P&G's Global Creative Design Director, Pat McGrath, to bring the collection to life. Giannini began by raiding 90 years of Gucci archives and brought fabric samples to McGrath. They identified the colors the brand is calling the "Iconic Six": gold, black, red, ottanio (a peacock-teal blue), bronze and copper, which anchor the 200+-piece collection.

Okumaya devam edin →
«1» 1 .SAYFATOPLAM 1 SAYFA
Başa Dön