Mağazamıza Hoşgeldiniz!
TR
TRY
  • TRY
  • USD
0 (212) 504 94 80

Tesettür – Spor – Tesettür Spor Giyim

Tarih: 21 Haziran 2017

Tesettür – Spor – Tesettür Spor Giyim
Şehirlerde yaşayan insanların biyolojik olarak temel sorunlarından birisi, betonlaşan yerleşkeler, hava kirliliği, nüfus kalabalığı ve şehir yaşamının gerekliliği olan çalışma zornluluğu insanları psikolojik ve biyolojik olarak sağlığından uzaklaştırmaktadır.
  Bireyler bu sebeple iş çıkışları ve haftasonları spor salonlarını veya şehirlerin biraz dışında kalan doğal parklarda yürüyüşleri tercih etmektedirler.

  Tüm bu faktörlerin dışında bir de tesettürlü bayanların spor yapma konusunda oldukça çelişkili soruları olduğunu, türlü türlü televizyon programlarında, internet ortamında ve forum sitelerinde gördük.  Tesettürlü bayanların spor yapmaları ve spor kıyafetleri konusuna değinmeden önce şunu önemle belirtmeliyiz
Hiçbir spor inanca, hiçbir inanç spora engel değildir.

Çalışan, anne olan, üreten ve yorulan toplumun içerisinde yer alan tesettürlü kadınlar için bir sürü spor giyim alternatifi bulunmaktadır. Bu yazımızda tesettürlü bayanlar için doğru spor giyimi nasıl seçilir bunu ele alacağız.

Bosna – Hersekli , ABD’de yaşayan Indira Kaljo başörtüsü ile basketbol oynayabilmek için FIBA’dan onay alınmasını sağlamış bir genç basketbolcudur.


Spormodel.com olarak, bireysel spor aktivitelerine özel spor giyimlerin imalatını ve ihracatını yapmaktayız. Koşu, fitness, yoga ve daha birçok bireysel spor aktiviteleri ürettiğimiz spor giyimleri birde tesettür grubunda üretmekteyiz.
  Peki doğru tesettür eşofmanı nasıl seçilir?
Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle, hangi bireysel sporun yapılacağını doğru şekilde tespit etmemiz gerekmektedir. Tesettür eşofmanlarıda, spor aktivitelerine göre değişiklik göstermektedir.
 Tüm spor aktivitelerinde olduğu gibi tesettür spor giyimlerde de dikkat edilmesi gereken en önemli undur, ter tutmayan ve vücut ısısını dengeleyen kumaşlardan üretilmiş olması gerekmektedir.


İç göstermeyen, hareket kabiliyeti sağlayan ve sporda en üst düzey verimlilik elde etmenize olanak sağlayan kıyafetler seçilmelidir. Kıyafetlerin sıkılık ve bolluk oranları sporculara göre dikkatle seçilmelidir, kişisinin kendi bedeni dışında bol olmasını arzu ederek 2 beden büyük giyim alması, sporda hareket özgürlüğünü kısıtlayacağı gibi, spor aletlerinde tehlikeli sakatlanmaların oluşmasına da zemin hazırlar.

Tesettür spor giyimde, giyimin kalınlığı ve bolluğu oldukça önemlidir. Yoga, pilates gibi esneme hareketleri içeren sporlarda bol ancak el ve ayak kısımları lastikli kıyafetler tercih edilebilir, ancak fitness, kardio ve koşu gibi sporlarda aşırı bol kıyafetler avantaj sağlamadığı gibi tehlikeli olabilir. Spormodel tesettür kıyafetleri için aşağıda ki ziyaret edebilirsiniz.
http://spormodel.com/category/282/tunik-tesettur-esofman-takimlari.html

 

Yorum yaz

Güvenlik Kodu
  • Henüz yorum yok
Başa Dön