Mağazamıza Hoşgeldiniz!
TR
TRY
  • TRY
  • USD
0 (212) 504 94 80

Spor ve Spor Giyim

Tarih: 14 Haziran 2017


 

İnsanların hızlı kilo vermek uğruna yaptıkları en büyük hatalardan birisi sıcak havalarda ve sıcak mekanlarda kalın giysiler ile spor yapmalarıdır. Ancak sıcak havalarda kalın giysiler vücut ısısını çok fazla yükseltim kalp atışını gereğinden fazla yükselttiği gibi, böbreklerinde çalışma hızını etkiler ve bu durum sporcuyu zorlayarak belli başlı sağlık sorunlarına zemin hazırlamaktadır.

  Günlük hayatta kıyafet seçerken temiz olmasına özen göstermekteyiz. Mağazadan aldığımız sıfır kıyafetleride yıkamadan kullanmamalıyız, ancak söz konusu spor giyim olunca bu özen iki kat daha fazla olmalıdır. Spor yaparken giysilerimiz vücudumuzla birlikte hareket eder ve giysilerin cildimize temansı günlük kullanıma göre çok daha fazladır, ayrıca spor esnasında terleme durumunu göz önünde bulundurursak, derinin nefes alması, temiz olmayan giysilerden enfeksiyon kapmamızı daha hassas bir hale getirebilir, bu yüzden spor giyim alırken şıklığından önce sporun yapılacağı mevsime göre doğru kıyafetler ve güvenilir markalar tercih edilmelidir.

  Sahte ve güvenilir yerlerden alınmayan eşofman, eşofman takımı ve diğer spor kıyafetlerinin üretimine ilişkin herhangi bir bilgi elde edilmediği için, steril olmayan ortamlarda üretilen giyimler yıkansa dahil bulaşıcı cilt ve deri hastalıklarına sebep olabilirler. 

  Doğru eşofman, doğru eşofman takımı, doğru tayt kısaca doğru spor giyim seçimi sporda rahat hareket kabiliyeti sağladığı gibi sporda üst düzey verimlilik elde etmenize olanak sağlar.

 

Yorum yaz

Güvenlik Kodu
  • Henüz yorum yok
Başa Dön